Godziny otwarcia sklepów

Od 29.06 obowiązuja nowe godziny otwarcia sklepów stacjonarnych.  Od poniedziałku do piątku  9:00 - 18:00 Sobota...

Zapraszamy na nasz FanPage Zapraszamy na nasz FanPage

Nowe odmiany borówki!

poniedziałek 28 marzec 2016

Od tego roku zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do naszej oferty kolejnych odmian borówki! 

Wszystkie są już dostępne w sprzedaży detalicznej w centrach ogrodniczych "Zielonym do Góry" w Żukach (koło Turku) oraz w Gozdowie (koło Koła). Poniżej zamieszczamy krótkie opisy poszczególnych odmian jakie są do nabycia w naszych sklepach. Przed dokonaniem zakupu warto się z nimi zapoznać, aby wybrać te rośliny, które spełnią nasze oczekiwania. W załącznikach na dole tekstu zamieściliśmy również graficznie zaprezentowane pory dojrzewania poszczególnych odmian. 

ODMIANY WCZESNE

Earliblue – jedna z najwcześniejszych odmian. Krzew o sztywnych pędach, rośnie średnio-silnie, osiągając wysokość 1,2-1,8m, ma pokrój wzniesiony i luźny. Owoce średnie do dużych, kuliste, smaczne i aromatyczne, dojrzewają na początku lipca. W naszych warunkach klimatycznych odmiana ta jest całkowicie odporna na mróz.‹

Duke - Krzewy osiągają wysokość do 180 cm, mają pokrój luźny, szeroki, natomiast ich pędy są sztywne. Kwitnie stosunkowo późno, po przymrozkach wiosennych. Plonuje regularnie i obficie. Owoce średnie do dużych, jasnoniebieskie, lekko spłaszczone, w luźnych gronach, nabierają smaku i aromatu po schłodzeniu, dojrzewają od połowy lipca. Doskonale nadają się do transportu i mrożenia. Odmiana ceniona ze względu na wczesne, regularne i obfite plonowanie. Jest to podstawowa odmiana wczesna w nasadzeniach‹.

Spartan - krzew wysoki osiągający 1,8-2,0 m, pokrój luźny, pędy mocne i sztywne, wzniesione. Kwitnie późno, po przymrozkach majowych. Charakteryzuje się bardzo dużymi i smacznymi owocami o kulistym kształcie dojrzewającymi w II połowie lipca. Wymaga przepuszczalnych, lekkich gleb. Może być zbierana mechanicznie. Jest to odmiana dość tolerancyjną na błędy w nawożeniu, wymaga jednak odpowiedniego pH gleby.

Bluejay -odmiana ta tworzy wysokie krzewy dorastające do wysokości 2,1 m o pędach wzniesionych, słabo zagęszczone. Krzewy rosną szybko i dają się łatwo prowadzić. Owoce są średniej wielkości, mają kulisty kształy i jasnoniebieskią barwę. Są gładkie i bardzo aromatyczne, zebrane w długie i luźne grona. Nadaje się do zbioru mechanicznego oraz do przechowania. Nie pękają i nie opadają.

ODMIANY ŚREDNIO WCZESNE

Patriot - Krzewy o pokroju wzniesionym, dorastają do 1,5-1,8m. Owoce duże do bardzo dużych, spłaszczone, pokryte woskowym nalotem, aromatyczne i bardzo smaczne dojżewają w drugiej połowie lipca. Krzewy tej odmiany kwitną i owocują bardzo obficie. Wymaga silnego cięcia, toleruje jednak podmokłe i cięższe gleby. Wymaga nawadniania w okresie suszy, szczególnie w okresie zawiązywania i wzrostu jagód. Odmiana w warunkach Polski całkowicie odporna na mrozy. Nadaje się do zbioru mechanicznego. 

Toro - krzewy dorastają do 1,8m. Owoce duże i smaczne, dojrzewają prawie równocześnie, nadają się do zbioru mechanicznego. Odmiana samopylna, ale owoce są lepszej jakości przy zapyleniu krzyżowym.

Bluecrop – Podstawowa odmiana produkcyjna borówki o sztywnych pędach, charakteryzująca się  silnym wzrostem. Osiąga wysokość 2m. Owoce duże, lekko spłaszczone, jasnoniebieskie - pokryte nalotem, bardzo smaczne, dojrzewają od początku sierpnia. Odmiana bardzo plenna, odporna na mróz, choroby i niedostatek wody w glebie, łatwa w uprawie.  Źle rośnie na stanowiskach podmokłych, może łatwiej ulegać chorobom pędów.

Chandler - Odmiana o wyjątkowo dużych owocach, największych wśród odmian borówki wysokiej, których  średnica  przekracza 20 mm a waga 2 g. Charakteryzuje się wysoką i regularną plennością. Owoce mają kolor niebieski, są bardzo smaczne i jędrne. Okres ich dojrzewania jest stosunkowo długi - od końca lipca do połowy września.  Owocuje regularnie, obficie, owoce nadają się do transportu.

ODMIANY ŚREDNIO PÓŹNE

Bluegold - krzewy owocują obficie. Odmiana ta doskonale nadaje się do uprawy w pojemnikach na tarasach i balkonach. Owoce są duże i smaczne. Jest jedną z najłatwiejszych i najmniej wymagających  odmian w uprawie. ‹

Bonus - Borówka Amerykańska BONUS to odmiana, charakteryzująca się jednymi z największych owoców wśród borówek, której wielkością dorównuje jedynie Chandler.  Cechują ją luźne pędy osiągające nawet 1,50 m wysokości. Owoce są wybitnie deserowe, smaczne, jędrne i słodkie.‹

Nelson - Wzrost krzewu dość silny, pokrój wzniesiony, pędy sztywne. Odmiana ta charekteryzuje się dużymi i bardzo dużymi owocami, które są aromatyczne i bardzo smaczne, zebrane w luźnych gronach, mogą długo pozostawać na krzewie nie opadając. Dobrze znoszą transport, nadają się do przechowywania. Odmiana plenna, owocuje regularnie.

Brygitta - odmiana cechująca sie śilnym wzrostem, osiąga do 1,80 m wysokości, pokrój wzniesiony. Owoce są duże, jędrne, bardzo smaczne, chrupiące, twarde.  Nadają się do długiego przechowywania, zwłaszcza w  chłodniach z kontrolowaną atmosferą . Odmiana o niewielkich wymaganiach pokarmowych. Ze względu na długi okres wegetacji powinna być uprawiana na glebach lżejszych, niższego nawożenia. Jedna z najbardziej obiecujących odmian wielkotowarowych.

ODMIANY PÓŹNE

Darrow -  Krzewy tej odmiany dorastają do 1,50 m, mają pokrój rozłożysty, a pędy sztywne. W chłodne lata nie wszystkie mogą zdążyć dojrzeć, dlatego wymaga cieplejszych  stanowisk. Odmiana wybitnie deserowa, o  dużych, smacznych, aromatycznych owochach, cechujących się słodko-winnym smakiem.

Elliott - odmiana o silnym wzroście, której krzewy osiągają do 2 m wysokości. Są bardzo plenne. W celu utrzymania wysokiej jakości owoców i stałego plonowania, krzewy wymagają silniejszego  cięcia. Owoce są średniej wielkości, dojrzewają od początku września do połowy października. Doskonale nadają się do zbioru mechanicznego, przetwórstwa oraz długiego przechowywania w chłodni. Owoce zawierają wyjątkowo dużo antocyjanów.  W przypadku chłodnej i krótkiej jesieni nie wszystkie owoce mogą zdążyć dojrzeć.

ODMIANY O RÓŻOWYCH OWOCACH

Pink Limonade - Krzewy dorastają do wysokości ok 1,5m, z tendencją do silnego zagęszczania się. Kwiaty bardzo efektowne - białoróżowe dzwoneczki. Odmiana samopylna, jednak zapylenie krzyżowe przyczynia się do wzrostu ilość i jakość owoców. Owoce początkowo w kolorze bladozielonym, następnie pojawiają się na nich różowe plamki, a w pełni dojrzałe stają się różowe. Jagody średniej wielkości, twardsze, bardzo słodkie, o łagodnym, przyjemnym cytrynowym posmaku, wybitnie deserowe, a zarazem bardzo dekoracyjne. Pora dojrzewania owoców średnio późna do późnej. Pierwszy zbiór jest najobfitszy, później dojrzewają pojedyncze owoce (nawet do października). Zimową porą niezebrane owoce przyciągają do ogrodu ptaki. Sadzona na stanowisku słonecznym wytwarza więcej owoców. Nadaje się również do uprawy w donicach. 

Wszystkie informacje o nowych produktach w naszej ofercie, promocjach, porady ogrodnicze i wiele innych na bieżąco udostępniamy na naszym fanpage'u na Facebooku ‹

Zobacz także:

Godziny otwarcia sklepów

poniedziałek 29 czerwiec 2020

Od 29.06 obowiązuja nowe godziny otwarcia sklepów stacjonarnych.  Od poniedziałku do piątku  9:00 - 18:00 Sobota 9:00 - 14:00 Niedziela nieczynne...

Jarmark Świąteczny 2019

wtorek 03 grudzień 2019

W dniach 14-15.12 zapraszamy na Jarmark Świąteczny w Centrum Ogrodniczym „Zielonym do Góry” w Gozdowie (koło Koła). W ciągu tego weekendu będą mieli Państwo...